متضاد – مخالف تاریخ کاربران فروشگاه خبر

متضاد – مخالف: تاریخ کاربران فروشگاه خبر چند رسانه ای

گت بلاگز وب‌گردی مجسمه غول آسا در میدان بوداپست

اخیرا در یکی از میادین شهر بوداپست، پایتخت کشور مجارستان، مجسمه‌ای عظیم توجه همگان را جلب کرده بود.

مجسمه غول آسا در میدان بوداپست

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، غول پیکرترین مجسمه های دنیا ساکنین بوداپست اخیرا با دیدن صحنه ای از سطح شهرشان متعجب شده است بودند، مجسمه ای که از زیر زمین قد علم کرده بود! مجسمه ای غول آسا که از دل زمین بیرون آمده بود.
بازدیدکنندگان مجسمه در بوداپست خالق این مجسمه، هنرمندی است مجارستانی به نام «اروین هرو لورانت» (Ervin Herve-Loranth) که نام اثر خود را «فلتیپو» (Feltepve) گذاشته که به معنی «قد برافراشته» یا «بیرون زده» است.

عبارات مهم : نمایشگاه – خیابان

این اثر که در میدان «ایشتوان سچشینی» (Istvan Szechenyi Square) قرار دارد، مجسمه ی بزرگی است که مرد غول آسایی را نشان می دهد که از زیر لحافی پوشیده شده است با چمن بیرون آمده است.جنس این مجسمه از پلی استر است و در واقع جهت نمایشگاه هنر معاصر بوداپست ساخته شده است بود.شکل و شمایل این غول خشمگین مانند این است که از زیر زمین با تلاش زیاد جهت رسیدن به هوای باز از دل زمین بیرون آمده است.
به عقیده برخی، این مجسمه نماد عطش انسان جهت آزادی است .قصد سازنده ی ۴۸ ساله ی این اثر به گفته ی خودش نشان دادن این بود که آثار هنری می توانند بخشی از هویت یک شهر باشند و حتی به عنوان ساختمانی در کوچه و خیابان ها قرار گیرند. همچنین اعتقاد بود که آثار هنری بیشتری می بایست در سطح شهر جای بگیرند تا مردم با هنر آشتی کنند. از طرفی هم، عده ای آن را نماد آزادی و ساختار شکنی و البته عطش انسان جهت آزادی می دانند تا به مخاطبان خبر هنر را برسانند.
لازم به اشاره است که بعد از اتمام نمایشگاه هنر بوداپست این غول سرکشیده به شهر «اولم» (Ulm) در کشور آلمان انتقال یافته شد تا آنجا هم بازدیدکنندگان را متعجب کند.
منبع: زومیت
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: نمایشگاه | خیابان | مجسمه | وبگردی | سازنده | نمایشگاه هنر | بوداپست | مجسمه

مجسمه غول آسا در میدان بوداپست

مجسمه غول آسا در میدان بوداپست

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz