متضاد – مخالف تاریخ کاربران فروشگاه خبر

متضاد – مخالف: تاریخ کاربران فروشگاه خبر چند رسانه ای

گت بلاگز وب‌گردی آلوورا گیاهی سرشار از فواید بی شمار

نام آلوورا در لغت به معنای ماده تلخ درخشان است که از کلمه عربی آلوئه بر گرفته میباشد آلوورا در کشور عزیزمان ایران به نام صبر زررد مشهور

آلوورا گیاهی سرشار از فواید بی شمار

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، این گیاه بومی آفریقای شمالی است ولی در مناطق خشک- گرمسیری و نیمه گرمسیری جهان، هم به عنوان گیاه زینتی و هم گیاه درمانی کشت می کنند.

عبارات مهم : درمان زخم معده – درمان بیماری
این گیاه در کشور عزیزمان ایران باستان در استان هرمزگان بویژه در بندر لنگه ،بندر سیریک ، ارتفاعات بشاگرد ،قشم ودر بوشهر وسیستان وبلوچستان می روید .

اگر چه آلوورا هزاران سال است که نقش مهمی را در پزشکی سنتی ایفا می کند ولی از کشف فواید بی همتای آن به وسیله طب مدرن امروزی وقت زیادی نمی گذرد .

کشورهای کره و ژاپن قدیمی ترین مصرف کنندگان آلوورا در طب سنتی خود هستند و در کره ژل آلوورا با غلظت 99 درصد مصرف می شود. این اوضاع در سنگاپور و مالزی نیز گسترش یافته و استرالیا نیز بالاترین مصرف آلوئه را دارد و با حضور ژاپنی ها در استرالیا بازار مصزف نوشابه آلوئه ورا گسترش یافته هست.

صبر زرد بی ساقه است البته بعضی از آنها دارای ساقه ای بسیار کوتاه هستند. برگهای آن نیزه ای کلفت و گوشتی بالبه های دانه دار است و رنگ آن سبز خاکستری می باشد.

آلوورا به صورت ژل، پودر، کپسول، عصاره و برگ تازه مورد استفاده قرار می گیرد و در صنایع آرایشی، نوشابه سازی و دهها موارد دیگر استفاده گردیده و در بازار جهانی جایگاه مناسبی دارد.

خواص آلوورا:

ویتامین های موجود در آلوورا A ، B1 ،B2 ، B6 ،B12 ،C ، E و فولیک اسید ونیاسین و مواد معدنی مشمول بر کلسیم ، سدیم ، آهن ، پتاسیم ، کروم ، منگنز ، مس و روی است .

در حفظ رطوبت پوست در پوستهای خشک کمک کننده هست.

در اصلاح آثار سوختگی، اثرات ضد التهابی بافایده هست.

قدرت جذب آلوورا 4 برابر سریعتر از آب می باشد.

دارای آنزیمهایی نظیر آمیلاز و لیپاز است که جهت کم کردن چربی و قند خون مفیدند.

این معجزه گر فواید ضد لک ، ضد جوش ، آگنه ، چروک ، گوشت اضافه و آفتاب سوختگی و ضد عفونی کننده دارد.

گیاه دارویی الوورا در کم کردن ریزش مو موثر هست.

جالینوس اعتقاد است از آنجا که آلوورا خون را از ناحیه سر به طرف پا می راند لذا ازسکته های مغزی جلو گیری کرده واز تیرگی چشم می کاهد .

استفاده از این گیاه باعث سرعت در بهبودی زخمها ، جلوگیری از عفونت وهمچنین جلو گیری ازبجا ماندن آثار زخم وگوشتهای اضافی می گردد . طریقه ی استفاده ی این گیاه به این صورت بوده است که برگ این گیاه را از وسط برش داده و ژل بی رنگی که از آن خارج می شوده را بر روی زخم ها و بریدگی ها و سوختگی های سطحی میمالیدند

عصاره این گیاه جهت حفاظت پوست وموی سر موثر بوده وباعث حالت دادن موودرخشندگی آن می شود .

بخور این گیاه تسکین دهنده درد سینوزیت است واستنشاق بخار آبی که برگ آلوورا درآن ریخته شده است باشد جهت شخص مبتلا به آسم بافایده است .

نوشیدن مداوم ومنظم آلوورا به شما اجازه می دهد بواسطه تامین طبیعی امینو اسیدهای مهم بدن ، سلامتی بدن خودرا حفظ نمائید .

سبب تحرک ماهیچه ها وصحت کارکرد مفاصل می شود .

آلوورا گیاهی سرشار از فواید بی شمار

می تواند منبعی غنی از مواد سازنده را به شما ارائه کند که همواره پوستی سالم وشاداب داشته باشید وبا اثرات پیری پوست مقابله کنید

سطح انرژی بدن زیاد کردن می یابد وبه شما کمک می کند تا وزن بدن مناسب ومتعادل گردد .

آلوورا بطور طبیعی مقاومت بدن را زیاد کردن می دهد .

می تواند حرکت موجی روده را اصلاح بخشیده وجذب پروتئین را زیاد کردن دهد وهمزمان میزان باکتریهایی را که باعث تخمیر می شوند کم کردن دهد .

آلوورا همچنین باعث کم کردن سوزش قلب ، معده دیگر ناراحتی های گواراشی می شود .

متضمن سلامتی دهان ولثه است .

فقط فکر کنید با استفاده فقط 60 الی 120 گرم نوشیدنی آلوورا در روز می توانیدتغییرات را در خود مشاهده کنید .

برای درمان زخم معده، زخم های گوارشی، کم خونی، بی خوابی، درد کلیه و جهت انواع دیابت بافایده است

تذکر:

ژل Aloe جهت استعمال خارجی ماده بی خطری هست، ولی در موارد نادری باعث تصویر العمل آلرژیک می شود. اگر پوست شما جنبش می شود مصرف آنرا ادامه ندهید.ژل Aloe جهت درمان زخمهای عمیق مؤثر نیست.

– شیره آن می تواند باعث گرفتگی یا اسهال روده ای شدید گردد،

– زنان باردار یا شیرده نباید این ماده را مصرف کنند لیکن ممکن است باعث انقباضهای رحمی گردیده و سقط جنین را جنبش کند.

مصرف مسهل Aloe جهت درمان بیماریهای معده ای- روده ای، انسداد روده ای،آپاندیسیت یا درد معده مبهم تجویز می شود.

– این ماده ممکن است باعث شدت یافتن اولسرها، بواسیر، دیورتیکولوز، التهاب دیورتیکول،کولیت یا سندرم روده جنبش پذیر (IBS) گردد.

– مصرف طولانی مدت این ماده باعث وابستگی به آن می شود یا تعادل الکترولیتی رامختل می سازد. این ماده ممکن است باعث عوض کردن رنگ ادرار به رنگ قرمز بی ضرر گردد.

کودکان زیر ۱۲ سال نباید گیاه Aloe مصرف کنند.

منبع: بیتوته

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: درمان زخم معده | درمان بیماری | گیاه درمانی | استرالیا | آلوئه ورا | گرمسیری | استفاده | نوشابه | سوختگی | سلامتی | استفاده

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz