متضاد – مخالف تاریخ کاربران فروشگاه خبر

متضاد – مخالف: تاریخ کاربران فروشگاه خبر چند رسانه ای

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی شورای شهر بساط سیاست‌بازی که راه انداخته، چه معنایی دارد؟ شهردار مجددا استعفای

دادستان کل کشور با طرح این سئوال که فردا اگر آقای شهردار نتوانست مدیریت مورد نیاز را بر شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران داشته باشد چه کسی مسئول است؟ گفت: بنده به

شورای شهر بساط سیاست‌بازی که راه انداخته، چه معنایی دارد؟ شهردار مجددا استعفای

دادستان کل کشور: شورای شهر بساط سیاست بازی که راه انداخته، چه معنایی دارد؟ شهردار مجددا استعفایش را تقدیم کند

عبارات مهم : ایران

دادستان کل کشور با طرح این سئوال که فردا اگر آقای شهردار نتوانست مدیریت مورد نیاز را بر شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران داشته باشد چه کسی مسئول است؟ گفت: بنده به عنوان مدعی العموم به شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران عنوان می کنم که مسئولیت این کار با شماست.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین منتظری در دیدار با معاونان و کارمندان دادستانی کل که صبحگاه امروز – ٢٠ فروردین ماه – به مناسبت فرا رسیدن سال تازه برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد مبارک ماه های شریف رجب و شعبان ابراز امیدواری کرد که تحت عنایات خاص حضرت بقیه الله (عج) و حمایت های حکیمانه رهبر معظم انقلاب و با حضور و پشتیبانی مردم امسال نیز با توان و عزم و اراده نیرومند تر در خدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم بزرگوار و همه کسانی که در این نظام دارای حق شهروندی هستند، ادای وظیفه کنیم.

وی با اشاره به شروع سومین سال مسئولیت خود در دادستانی کل کشور بر لزوم برنامه ریزی در کار تاکید کرد و گفت: اگر کار بر اساس برنامه صورت نگیرد مسلما نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد؛ لذا امسال هم همچون سال گذشته در مجموعه دادستانی کل برنامه ها را تنظیم و ابلاغ کردیم و از همه همکاران محترم در این روزهای نخستین کار استدعا دارم که از ابتدای سال کار را با برنامه شروع کرده و اگر در برنامه ریزی نقص داشته باشیم هیچ اشکالی ندارد که وسط کار برنامه را اصلاح کنیم.

شورای شهر بساط سیاست‌بازی که راه انداخته، چه معنایی دارد؟ شهردار مجددا استعفای

وی با اشاره به فرمایشی از امام علی (ع) با عنوان حسن التدبیر و تجنب التبذیر من حسن السیاسة، ملزومات یک مدیر خوب را برنامه ریزی خوب و پرهیز از افراط و تفریط برشمرد و گفت: زیاده روی و افراط و تفریط جهت مدیریت سم مهلک است.

منتظری با اشاره به جایگاه مدعی العموم دادستانی کل، گفت: دادستان کل که به تعبیری مدعی العموم است گستره کاری اش سراسر کشور است و طبق تصریح در قانون وظایف دادستانی کل پیگیری نظارت و تذکر و در بعضی موارد اقدام است.

دادستان کل کشور با طرح این سئوال که فردا اگر آقای شهردار نتوانست مدیریت مورد نیاز را بر شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران داشته باشد چه کسی مسئول است؟ گفت: بنده به

وی ادامه داد: حقوق عامه مردم یک متصدی می خواهد و این چنین نیست که یک شهروند عادی از زوایه حقوق عمومی خود بتواند وارد صحنه شود و هم شارع مقدس و هم قوانین و مقررات در همه کشورها دفاع از حقوق عامه مردم را به عهده دادستان کل گذاشته است.

منتظری تاکید کرد: در کشور عزیز ما بیش از هفتاد عنوان حقوق عامه در قوانین احصا شده است و متکفل پیگیری این حقوق دادستان کل و دادستان هایی که تحت نظارت دادستان کل عنوان را دنبال می کنند.

وی با بیان اینکه این وظایف بدون استثنا مبنای قانونی دارد، گفت: هر مسئله ای که تحت عنوان دادستان کل و دادستان های عمومی و انقلاب و نظامی بخواهیم تعریف کنیم مبنای قانونی دارد.

شورای شهر بساط سیاست‌بازی که راه انداخته، چه معنایی دارد؟ شهردار مجددا استعفای

دادستان کل کشور با اشاره به تدوین دستورالعمل حقوق عامه، ادامه داد: بعد از تصویب قانون آیین دادرسی کیفری در سراسر کشور، دادستان ها به صورت جدی ورود پیدا کرده منتهی نیاز به یک برنامه ریزی داشتیم که در مورد حقوق عمومی دستورالعمل منسجمی نداشتیم و سال گذشته بر اساس مذاکراتی که با ریاست قوه قضاییه به عمل آمد و دستوری که ایشان دادند ظرف مهلت تعیین شده است پیش نویس دستورالعمل را آماده کردیم و آخرهای سال گذشته تقدیم ریاست قوه شد تا نظرات نهایی ایشان اعلام شود تا در سراسر کشور در زمینه دفاع از حقوق عمومی با برنامه ریزی بیشتری کار را انجام دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن انتقاد از عملکرد شورای شهر در بحث استعفای شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران اظهار کرد: شورای محترم اسلامی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران این بساط سیاست بازی که راه انداخته اید چه معنایی دارد؟ هنگامی که شهردار رسما اعلام می کند که توان کار سنگین کلانشهر پایتخت کشور عزیزمان ایران را ندارم و به علت بیماری نمی توانم این کار را ادامه دهم این عنوان در دستور قرار می گیرد و آقای شهردار در جلسه رسمی شورای شهر می گوید که با این کیفیت ادامه کارم را خیانت می دانم؛ ولی نوبت به رای گیری که می رسد با رای خود عنوان می کنند که شما مریض و ناتوان جهت انجام کار نیستی و کار نکردنت خیانت است.

دادستان کل کشور با طرح این سئوال که فردا اگر آقای شهردار نتوانست مدیریت مورد نیاز را بر شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران داشته باشد چه کسی مسئول است؟ گفت: بنده به

وی گفت: تنوع و گستره کار در شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران سنگین است و هنگامی که فردی عنوان می کند که به علت بیماری نمی تواند کار را ادامه دهد استعفایش در شورای شهر پذیرفته نمی شود.

دادستان کل کشور با طرح این سئوال که فردا اگر آقای شهردار نتوانست مدیریت مورد نیاز را بر شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران داشته باشد چه کسی مسئول هست، ادامه داد: بنده به عنوان مدعی العموم به شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران عنوان می کنم که مسئولیت این کار با شماست.

شورای شهر بساط سیاست‌بازی که راه انداخته، چه معنایی دارد؟ شهردار مجددا استعفای

وی به شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران پیشنهاد داد که مجددا استعفای خود را تقدیم شورای شهر کند و گفت: آقای شهردار باید مهلتی نیز تعیین کند و عنوان نماید که تا فلان روز در دفتر کارم هستم تا شهردار تعیین نمایید، در غیر این صورت از فلان تاریخ مسئولیت شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران را عهده دار نخواهم بود و قطعا آقای شهردار کسی شما را به این جهت تحت تعقیب قرار نخواهد داد.

دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه باید خدمت به مردم را از سیاسی بازی ها جدا کرد، بیان داشت: این خط و خطوط سیاسی به کشور، خدمات شهری، انسجام عمومی لطمه وارد می کند. همه می دانند که این عدم پذیرش استعفای شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در حالی که خود ابراز عجز و ناتوانی کرده سیاسی است و آیا باید سیاسی کاری باشد؟ لذا به عنوان مدعی العموم اعلام می نمایم اگر چنانچه این کار ادامه یابد و آقای شهردار به علت بیماری نتواند وقت مورد نیاز را در مدیریت شهری بگذارد و کار آسیب ببیند، قطعا این مردها مسئول هستند.

منتظری در ادامه، به نامگذاری امسال به نام سال حمایت از کالای داخلی اشاره کرد و با اعلام اینکه پیگیری این عنوان نیز در زمره حقوق عمومی جامعه قابل تعریف هست، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی، اشتغال، حمایت از سرمایه گذاری داخلی و خارجی، مبارزه با قاچاق کالا و ارز که این روزها به بلیه ای تبدیل شده است و پرسشها و امور بانکی در دل شعار امسال نهفته است.

وی با تاکید بر اینکه دشمن به صورت علنی و از طریق نفوذ و ورود در افکار و اندیشه ها تلاش در ناکارمد جلوه دادن امور دارد، به بعضی پرسشها و ناکارمدی های اقتصادی هم اشاره کرد و گفت: دادستان کل کشور مطابق قانون در هفت مجمع و شورای عمدتا اقتصادی عضو است و این حضور قانونی طبعا خبر خاص خود را دارد.

این مقام قضایی در ادامه و با اشاره به پرسشها اقتصادی موجود از جمله پرسشها ارزی تصریح کرد: تیم اقتصادی دولت کارایی مورد نیاز را ندارد و نیاز به ترمیم، تقویت و بازسازی دارد.

وی با تاکید بر اینکه “وعده های رییس جمهور محترم در دوره انتخابات فراموش نشده و همه آنها ثبت و ضبط شده است است ” افزود: سه ماه نگذشته است که رییس جمهور محترم راجع به ارز گفت که مردم دلواپس نباشند، ولی مساله این است که در طول یکسال ارز ۵۰ درصد زیاد کردن یافته است.

وی تاکید کرد: در ایام تعطیلات چند روزی در عتبات عالیات بودم و بسیار شنیدم که مردم تعجب می کردند که ارزش پولی ما در برابر پول کشوری مثل عراق با آن همه پرسشها این همه کم کردن یافته است.

دادستان کل کشور گفت: قیمت دلار روز گذشته به شش هزار تومان رسید. نمی دانم دولتمردان چه توضیحی دارند، قطعا سیاست دولت که این نبوده و دولتمردان وعده های دیگری داده بودند.

منتظری افزود: هنگامی که احتمال داده می شود دست هایی در بین است که ارز را و اقتصاد کشور را و ارزش پول ما را در معرض آسیب قرار دهد آیا عقل و منطق حکم نمی کند که ارزیابی کنیم و ببینیم کجای کار اشکال دارد؟

وی اظهار کرد: آیا باید اجازه داده شود که عده ای سودجو که معلوم نیست از کجا آمده اند، در میدان فردوسی و چهار راه استانبول و سبزه میدان بازار ارز را در اختیار بگیرند.

وی با طرح این پرسش که آیا هر آدمی از راه رسیده صرافی غیر مجاز باز کرده است؟ گفت: مگر ما کم از دست موسسات مالی غیر مجاز کشیدیم و دچار مسئله شدیم، حالا نوبت پرسشها صرافی های غیرمجاز است؟!

منتظری تصریح کرد: تیم اقتصادی دولت از قوه قضاییه، دادستانی کل و نیروی انتظامی در برخورد با زالو صفتانی که به دنبال سود جویی

هستند کمک بخواهد تا دست هایی که پشت سر قضیه هستند و می خواهند ضمن سودجویی مردم را به تردید بیندازند و بی اعتماد کنند، نتوانند به مقصود خود برسند.

منتظری با تاکید بر اینکه “ریاست محترم جمهور و تیم اقتصادی دولت بدانند که به ولله قصد ما نه تضعیف، نه تخریب و نه ناهماهنگی است ” گفت: ما هم می خواهیم کمک کنیم و اعلام می کنیم که دولت و بخش اقتصادی او خودشان موانع را بیابند و در برخورد هم از قوه قضاییه مطالبه کنند. دادستان کل کشور با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در مقابله با کالای قاچاق گفت: تصمیم جدی ما در دادستانی کل و دادستانی ها سراسر کشور پیگیری مجدانه و مقابله با کالای قاچاق است که امسال آن را عملی می کنیم.

وی همچنین از دادستان های سراسر کشور خواست در جهت حمایت از کالای داخلی و اشتغال و به منظور پیگیری دلایل تعطیلی کارخانه ها مدیران این واحدهای تعطیل شده است و دارای مسئله را دعوت و علت تعطیلی را بررسی کنند تا چنانچه به گونه ای است که با تصمیم قضایی یا شبه قضایی می شود مسئله ارزش را حل کرد، اقدام مورد نیاز انجام شود.

واژه های کلیدی: ایران | شهردار | برنامه | شهرداری | شورای شهر | برنامه ریزی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz