متضاد – مخالف تاریخ کاربران فروشگاه خبر

متضاد – مخالف: تاریخ کاربران فروشگاه خبر چند رسانه ای

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی نباید عوض کردن نظام در کشور عزیزمان ایران را دنبال کنیم / بوریس جانسون

به گزارش ایسنا، بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلیس روز سه شنبه (امروز) راجع به رویکرد جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا که بارها از عوض کردن نظام در کشور عزیزم

نباید عوض کردن نظام در کشور عزیزمان ایران را دنبال کنیم / بوریس جانسون

بوریس جانسون: نباید عوض کردن نظام در کشور عزیزمان ایران را دنبال کنیم

عبارات مهم : ایران

وزیر امور خارجه انگلیس گفت: ما نباید عوض کردن نظام در کشور عزیزمان ایران را دنبال کنیم.

به گزارش ایسنا، بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلیس روز سه شنبه (امروز) راجع به رویکرد جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا که بارها از عوض کردن نظام در کشور عزیزمان ایران حمایت کرده هست، گفت: این هدفی نیست که انگلیس آن را دنبال کند آیا که عوض کردن نظام در پایتخت کشور عزیزمان ایران لزوما به معنای یک عوض کردن بهتر نخواهد بود.

جانسون بعد از آن این بیانات را بیان کرده است که واشنگتن هفته گذشته از کشورهای مسئول در دنیا خواست تا فشار بیشتری را بر کشور عزیزمان ایران به بهانه سیاست های منطقه ای این کشور در خاورمیانه اعمال کند. دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا همچنین هفته گذشته خروج این کشور از توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران و گروه موسوم به ۱+۵ را علیرغم تلاش اروپایی ها جهت حفظ این توافق عنوان کرد. وی همچنین گفت که تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران را در بالاترین سطح باز می گرداند.

این در حالی است که آژانس بین المللی انرژی اتمی در تمامی گزارشات خود از روند اجرای توافق هسته ای قبول کرده است که کشور عزیزمان ایران به تعهدات خود به طور کامل عمل می کند.

دیگر طرف های توافق هسته ای یعنی انگلیس، فرانسه، آلمان، روسیه و چین نیز بعد از اعلام خروج آمریکا از توافق هسته ای، ضمن ابراز تاسف نسبت به این اقدام، بر لزوم ادامه اجرای توافق و پایبندیشان به آن تاکید کرده اند.

این در حالی است که مشاور امنیت ملی آمریکا در تازه ترین اظهار نظر راجع به کشور عزیزمان ایران گفت که سیاست دولت آمریکا عوض کردن نظام کشور عزیزمان ایران نیست. سیاست دولت ما تضمین این است که کشور عزیزمان ایران هرگز به ظرفیت اقدام هسته ای نزدیک نمی شود.

نباید عوض کردن نظام در کشور عزیزمان ایران را دنبال کنیم / بوریس جانسون

واژه های کلیدی: ایران | توافق | سیاست | انگلیس | جانسون | آمریکا | انگلیس | بوریس جانسون

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz